Tarım Sigortaları

Tarlanıza , bahçenize ,seranıza ve hayvanlarınıza ödeyeceğiniz sigorta priminizin %50 ‘si kadarının Devlet tarafından karşılanacağı bir sigortadır.

 
 
Devlet Destekli Tarım Sigortası Nedir?
 
Tarlanıza , bahçenize ,seranıza ve hayvanlarınıza  ödeyeceğiniz sigorta priminizin %50 ‘si kadarının Devlet tarafından karşılanacağı bir sigortadır.
 
 
%50 Devlet Destekli Tarım Sigortasından yararlanmak için ne yapmalıyım ?
 
İl-İlçe Tarım Müdürlüğü’ne kayıt olunuz.
 
 
Çiftçi Kayıt Sistemine kayıt yaptırdıktan sonra mutlaka bize başvurunuz.
 
Seralarınızda; Dolu, Fırtına,Hortum , Yangın, Heyelan , Deprem, Taşıt Çarpması, Kar ve Dolu Ağırlığı nedeniyle meydana gelen zararları teminat altına alıyoruz.
 
Açık alan bitkisel ürünlerinizi; Dolu, Fırtına, Hortum, Yangın, Deprem, Heyelan ve Sel-Su Baskını risklerine karşı teminat altına alıyoruz.
 
Hayvanlarınızda; her türlü hastalıkları, gebelik, doğum veya cerrahi müdahaleler, Kazalar, yılan-böcek sokmaları, Zehirli çayır otlarına ve yeme bağlı zehirlenmeler, Doğal afetler ve güneş çarpması, Yangın ve infilak sebebiyle meydana gelen ölüm ve mecburi kesim halleri ve Yavru Atma  risklerine karşı teminat altına alıyoruz.
 
Kümeslerinizde; kanatlı hayvan hastalıkları, kazalar ve zehirlenmeler, doğal afetler, yangın ve infilak sebebiyle meydana gelen ölüm, itlaf ve mecburi kesim hallerini teminat altına alıyoruz.
 
Su ürünlerinde, hastalık, yetiştiricinin kontrolü dışındaki kirlenme ve zehirlenmeler, her türlü doğal afetler, kazalar, Predatörler  ve Alg patlamasından kaynaklı ölümleri teminat altına alıyoruz.
X